משחקי מדע לילדים: 10 משחקי המדע המומלצים ביותר לשנת 2024!

כל הורה יודע כי משחקים לילדים מהווים דבר חשוב ביותר, אשר חיוני להתפתחות שלהם ומסייע להם ליהנות מזמן חוויתי. אנחנו חיים בעולם שבו הילדים שלנו צמודים לא מעט שעות במהלך היום למכשירים טכנולוגיים מסוגים שונים לרבות: המחשב, המכשיר הסלולרי החכם, הטאבלט ועוד.

על אף שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של משחקים ואפליקציות במכשירים הללו המאפשרים לפתח את עולמם של הילדים, את הידע שלהם ועוד, הרי שהם מגבילים ומנוכרים מעט ואינם מאפשרים לילד ליהנות מפעילות משותפת. לכן, חשוב מאוד שכהורים תחשפו את הילדים שלכם למשחקים אטרקטיביים, מהנים ומלמדים. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של משחקי מדע לילדים, כך שכל שנותר לכם לעשות זה לבחור את המשחק הטוב ביותר לילד שלכם.

מדוע דווקא משחקי מדע?

שוק הצעצועים כיום הוא ללא ספק שוק רחב שניתן למצוא בו היצע גדול ביותר של צעצועים מסוגים שונים. ניתן למצוא בו צעצועים קלאסיים שכולם מכירים אשר קיימים בשוק כבר לא מעט שנים וניתן למצוא בו גם צעצועים חדישים ומתקדמים. צעצועי מדע הם צעצועים מבוקשים ביותר. מדובר על ערכות שונות שעוסקות במגוון נושאים בתחום המדע לרבות: פיזיקה, מכאניקה, חשמל, רובוטיקה, מדע ירוק אקולוגי ועוד. בזכות הצעצועים הללו כל ילד יכול ללמוד לא מעט על נושאים חשובים ומעניינים ולהתנסות בהם באופן פרקטי.

ערכות המדע הן ערכות אשר יכולות לגרום לילדים לצאת מעט מהמסכים. מדובר על משחקים מעניינים מאוד, אשר ניתן לשחק אותם לבד או בשיתוף ש ילדים אחרים. הערכות מיועדות לטווחי גילאים משתנים כאשר חשוב להתאים את סוג הערכה לגיל הילד על מנת שהוא יפיק ממנה את המקסימום.

משחקי המדע המובילים ביותר לשנת 2024

אם אתם שואלים את עצמכם באיזה משחקי מדע לילדים כדאי לכם לבחור עבור ילדיכם, הנה כמה מהמשחקים המובילים ביותר בתחום:

  1. אזעקה לחדר – משחק שבו לומדים כיצד פועל מעגל חשמלי אשר מפעיל אזעקה ביתית, בונים זמזם של אזעקה לחדר ומפעילים אותו בצורה נסתרת מאחורי הדלת
  2. בניית מנעול שקוף ענק – משחק אשר מלמד כיצד בונים מנעול ענק שבו המנגנון גלוי לעין וכך ניתן לראות כיצד מפתח פותח מנעול
  3. גידול גביש -חממת קריסטל במזרח התיכון- משחק שבו הילד מגדל קריסטלים משלו ויוצר טרריום מדהים בחלל החיצון
  4. הר געש שולחני – משחק שבו הילד בונה הר געש ולומד על התכונות והמאפיינים שלו.
  5. זרוע הידראולית ענקית – משחק אשר מלמד את הילד על מדע ומכניקה.
  6. זרוע רובוטית ממונעת – זרוע רובוטית אשר בונים ואז והיא יכולה לנוע למעלה ולמטה, לפתוח ולסגור את כף היד שלה בכדי לתפוס חפצים שונים, להוריד אותם, לשחרר אותם ועוד.
  7. חקר החלל– הילד בונה וצובע דגם פלטנריום משלו של מערכת השמש. הוא בונה מקרן חלל ונהנה מהצגה מרהיבה של שקופיות בנושא החלל איתה הוא יכול לקשט את החדר שלו.
  8. חקר המגנט – משחק שבו הילד לומד על הכוח של שדות מגנטיים. ניתן לבצע באמצעות ערכת סופר מגנטים מגוון ניסויים ומשחקים מעניינים ומהנים.
  9. טביעות אצבע – ערכה של טביעות אצבע מסדרת בילוש וריגול אשר מלמדת כיצד בלשים יכולים לזהות חשודים.
  10. טורבינת רוח – טורבינה אשר לוכדת את האנרגיה של הרוח והופכת אותו לאור. משחק מלמד, חוויתי ומעשיר

אין ספק שמשחקי מדע לילדים יכולים להוציא אותם מעט מהמסכים ולאפשר להם ליהנות מזמן משחק אישי או משותף, מלמד, מעשיר וחוויתי ביותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *