משחקים לפעוטות: כך תבחרו את המשחקים הטובים ביותר לבייבי שלכם!

כל הורה רוצה להעניק את הטוב ביותר לילדיו, החל מהרגע שבו הם נולדים. כמו כן, כל הורה יודע כי למשחקים יש ערך וחשיבות רבה הן עבור ההתפתחות התקינה של הילד והן עבור העברת זמן בצורה נעימה וחווייתית. ההיצע כיום בתחום משחקים לפעוטות הוא גדול מאוד ולכן, לא תמיד קל לבחור את המשחקים הנכונים והטובים ביותר עבור פעוטות או ילדים בוגרים יותר.

חשוב לזכור כי משחק צריך לשרת את הסקרנות הטבעית של התינוק או הפעוט בהתאם לשלב ההתפתחותי שבו הוא מצוי. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, כאשר אתם רוצים לרכוש משחקים לפעוטות.

מהם העקרונות המנחים בבחירת משחקים לפעוטות?

כאשר מדובר על משחקים לפעוטות, ישנם מספר עקרונות מנחים שכדאי לשים עליהם דגש, על מנת לרכוש משחקים נכונים:

  1. הדבר הראשון הוא לבחור משחקים שיש להם כמה פונקציות או אופציות משחק וזאת בכדי שיתאימו לטווח זמן רחוק.
  2. כדאי מאוד להציב בפני הפעוט בין שניים עד שלושה משחקים וזאת בכדי שלא להציף אותו. בגיל מאוחר יותר, אפשר לתת לו לבחור את המשחק שהוא רוצה לשחק בו.
  3. מגיל חצי שנה, יש משחקים שיכולים להתאים גם עד גיל שנתיים, כאשר בכל אחד מהם ניתן להשתמש בדרכים שונות בהתאם לגיל ובהתאם לשלב ההתפתחותי. רצוי לרכוש את המשחקים הללו, על מנת שיהיו פרקטיים לאורך זמן.

משחקים לפעוטות מותאמי גיל

גיל 6 שבועות ועד 3 חודשים

בגילאים הללו התינוק לא ער הרבה, אך כאשר הוא ער, בהחלט כדאי לאפשר לו לשחק. בגיל הזה אפשר לבחור במשטח פעילות קשיח עבור התינוק שמציע שכיבה על הגב או על הבטן. בשטיח זה יהיו צעצועים תלויים, מראה, הוא יהיה צבעוני וגם תהיה אפשרות להפעיל בו מוזיקה מרגיעה. מעבר לכך, אפשר לבחור עבור התינוק בספרון שחור לבן שהוא יוכל להתבונן בו, מובייל שתלוי מעל המיטה שלו שמכיל דמויות וצבעים רכים ומוזיקה מתאימה וכמה רעשנים רכים, לזמן שהוא ילמד להחזיק ביד.

3 חודשים ועד חצי שנה

בגילאים הללו התינוק מתחיל להיות סקרן ולהכיר את העולם, הוא נמצא על הבטן לפרקי זמן ממושכים יותר, שולט בראש שלו בצורה טובה יותר, מסובב את הראש לגירויים בשני הצדדים על סוף הטווח וגם מתהפך מהגב לבטן. התינוק גם מתחיל להכניס כפות ידיים ורגליים לפה ולכן, כדאי לרכוש עבורו משחקים שיציעו לו גירוי תחושתי סביב הפה לצורך חקירה כגון: משחקים שיש להם מרקמים שונים, רעשנים, נשכנים ועוד.

חצי שנה ועד גיל שנה

בשלב זה יש לרכוש עבור התינוק משחקים גדולים שדורשים אחיזה בשתי ידיים. לוח פעילות שהוא יכול להפעיל באמצעות היד, משחקים זזים,  השחלה של כדורים לתוך כוס, מגדל טבעות, חיות קופצות ומשחקים נוספים של סיבה ותוצאה. הליכון דחיפה, ספרים קשיחים ועוד.

שנה ועד שנה וחצי

משחקים המתאימים בעמידה או בזחילת שש כגון: משחקים שאפשר להסיע, מסילה לכדורים או מכוניות, עגלת גרירה עם קוביות או עגלה עם בובה, בימבה ועוד. כמובן שאפשר לרכוש גם משחקים לישיבה בגיל זה כגון: משחקים של השחלת צורות או חרוזים גדולים, השחלה על מוט, פאזלים מעץ עם חלקים גדולים, הך פטיש כדורים ועוד.

שנה וחצי עד שנתיים

בגיל זה אפשר לתת לפעוט לשחק בכדור על מנת שיפתח מיומנויות של בעיטה וזריקה, משחקי חשיבה כגון: לוטו תמונות. משחקי הרכבה כגון: לגו, מגנטים, מגה בלוקס, קליק ועוד. כמו כן, זה בדיוק הגיל למשחקי דמיון באמצעות: בובות, כלי מטבח, כלי נגינה. ניתן לרכוש בגיל זה גם פאזלים וגם ערכות יצירה שונות שיאפשרו לילד ליצור, לצייר ולפתח דמיון.

המטרה בסופו של דבר היא לרכוש עבור התינוק או הפעוט את המשחקים שיעניקו לו זמן חוויתי ומהנה ובד בבד, יתרמו להתפתחות הקונטיבית, המוטורית, הרגשית והשפתית שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *